مشکلات ماینرها و راه های رفع ایراد

مشکلات و خرابی در ماینرها یکی از معضل ها و دغدغه های کاربران است. ما در این مقاله سعی به آموزش رفع عیب های ساده پیش روی شما را داریم.

دلیل نداشتن هش در ماینر چیست؟

وقتی که Miner هش ندارد دلیل این است که دمای برد بالای 80 درجه سانتیگراد است. در این صورت باید خنک کننده را به دستگاه اضاف کنیم. زیرا در دمای بالا Miner خاموش میشود و در نهایت دستگاه معیوب میشود.

چگونه متوجه میزان هش کمتر از حد نرمال بشویم و راه حل آن چیست؟

وقتی در پنل کاربری در قسمت Asic Status یک X می بینیم پس تراشه Asic آسیب دیده, ولی اگر دستگاه ماینر همچنان بدون هیچ ایرادی به کار خود ادامه میدهد نیاز به تعمیر ماینر نیست.

اگر هش دستگاه از حد مجاز کمتر بود ایراد از چیست؟

اگر هش دستگاه از حد مجاز کمتر بود تعداد X در قسمت Asic Status زیاد شده است, که تراشه های دستگاه بشدت آسیب دیده اند. باید ماینر را خاموش و به تعمیر گاه جهت انجام تعمیرات برد.

اگر در قسمت Miner Status (-) مشاهده شد و هش ریت پایین بود مشکل چیست؟

اگر هش ریت از حد نرمال پایین تر باشد در قسمت Miner Status تعدادی (-) همانند تصویر زیر دیدید دلیل به بی ثباتی ولتاژ PSU یا عیب در برد هش میباشد, برای رفع آن اول کابل ها و PSU را جایگزین کنید اگر با انجام این کار ماین انجام نشد باید دستگاه از مدار خارج و برد هش تعمییر گردد.

اگر ماینر هش نداشته تعدادی X در Hard ware version دیدید مشکل چیست؟

اگر ماینر شما هش نداشته و x . x . x . x در قسمت Hard ware version دیدید یعنی هش برد شناسایی نشده است. که با خاموش و روشن کردن دستگاه و تنظیم مجدد مشکل حل میشود.

وقتی دستگاه ماینر پس از مدتی بدون هش میشود مشکل چیست؟

وقتی ماینر شما کار خود را بسیار عالی انجام میدهد و بعد از مدتی هش دستگاه صفر میشود به این علت است که با یک فن دستگاه در حال کار کردن است که فن معیوب بعد از شناسایی باید تعمیر یا تعویض گردد تا هش ریت به حالت اولیه برگردد.

چه موقع دستگاه ماینر IP را پیدا نمیکند؟

اگر ماینر شما IP دستگاه را پیدا نمیکند و چراغ قرمز دستگاه چشمک ولی چراغ سبز خاموش است میتواند این باشد که دستگاه وصل نباشد باید کابل اتصال و تنظیمات را چک کنیم. یا برنامه ماینر شروع به انجام کار نکرده است که برای رفع این موضوع باید دستگاه ماینر را چندین بار خاموش روشن کنیم. و یا اینکه برنامه ماینر از بین رفته که باید باید کنترل برد را بازنشانی کنیم.

زمانی که ماینر حتی با تعویض PSU کار نمیکند مشکل چیست؟

دستگاه ماینر بعد از روشن کردن حتی با تعویض PSU کار نمیکند که ممکن است یک اتصال کوتاه در برد رخ داده باشد که باید با دقت برد هش را برسی و اتصال و خرابی را برطرف کنیم.

وقتی PSU کار نمیکند در حالی که فن دستگاه در حال کار کردن است ایراد چیست؟

PSU نمی تواند کار کند در صورتی که فن در حال کار کردن است. پس از تعویض PSU ماینر شروع به کار میکند, که علت آن معیوب بودن PSU میباشد که از سرعت و دور فن هم میتوان فهمید. برای رفع ایراد PSU را جدا کرده و تعمییر میکنیم.

چرا گاهی ماینر پس از خاموش کردن به تنظیمات کارخانه برمیگردد؟

دستگاه ماینر پس از خاموش کردن به تنظیمات کارخانه برمیگردد که ایراد از نرم افزار BB  برد است که مشکل پیدا کرده است که باید از کنترل برد ریکاوری گرفت.

PSU کار نمیکند ولی فن در حال کار کردن  است و تمام شاخص ها در پنل کاربری Off هستند ایراد چیست؟

PSU کار نمیکند ولی فن در حال کار کردن  است و تمام شاخص ها در پنل کاربری Off هستند, کنترل برد قادر به روشن شدن نیست که IO در قسمت برد آسیب دیده است که باید BB در برد با IO در ماینر سویچ کنید که مشکل حل گردد.

زمانی که با تغییر شبکه IP دستگاه پیدا نمیشود مشکل چیست؟

ماینر به دلیل تغییر شبکه IP دستگاه را پیدا نمیکند که باید دستگاه را خاموش و ریست کرد تا عیب برطرف گردد.

144 thoughts on “مشکلات ماینرها و راه های رفع ایراد”

 1. وقتی هیچ مشکلی روی دستگاه نباشه
  اما هش ریت داخل استخر کم باشه
  داخل کنسول نرمال باشه
  ریست و تعویض firmware هم انجام شده باشه
  مشکل از کجا میتونه باشه؟
  دستگاه هم S9J

 2. سلام وقت بخیر ماینر من s9 j هست اینترنت و چراغ پشت دستگاه سبزه ولی به یکباره هش ریتش اومده پایین و در حال حاضر صفره ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. سلام
  چراغ قرمز روی یکی از هش بردها روشن نمی شود و دستگاه هم بعد از این مشکل به pool کانکت نمی کند مشکل از چه چیزی می تواند باشد؟

 4. سلام
  توی این صفحه کلیه جدول ها خالی هستند و اطلاعاتی که در زمان نرمال بودن دستگاه نمایش داده می شود وجود ندارد . نکته ی دیگه اینکه از سه تا کارتی که کابلهای پاور روی آنها قرار می گیرند و یک چراغ قرمز رنگ کوچک دارند دو تا از کارتها مثل همیشه چراغ قرمزش روشنه و یکی چراغ قرمزش خاموشه (قبلا روشن بود) و از همان موقع این مشکل برای این دستگاه به وجود آمده.
  چقدر احتمالش هشت که اون کارت مشکل پیدا کرد باشه؟ و ایا با مشکل پیدا کردن یکی از این کارتها اینکه کلا دستگاه به pool کانکت نکنه طبیعیه؟

  1. سلام
   نه اگر یکی از کارت ها مشکل پیدا کنه فقط قسمتی از هشریت شما کم میشه و بقیه دستگاه کارش را به درستی انجام میده.
   ممکن هست مشکل از کنترل برد شما باشه

   1. سلام منم مشکل مصطفی رو دارم دوتا از هشبردا چراغشون خاموشه و نه صفحه استاتوس میاد نه آی پی ظاهر میشه دور فنا یواش مثل وقتی اول بار روشنش میکنی و میخاد دور فن بالا ببره اما همونجوری یواش مونده کنترلر برد رو جدا کردم با یه فایل ایمیج روی اس دی کارت و گذاشتن روی حالت دستی (فکر کنم) خلاصه تستش کردم چراغش پنج شیش باری روشن شد که نشونه سالم بودنشه . حالا نمیدونم چطوری مشکلش رو حل کنم لطفا کمک کنید گرفتارم ممنون میشم.

 5. سلام وعرض ادب…ماینر من s11 هستش و مدتیه خاموش شده رفتم برای راه اندازی ریست کردم و شروع دوباره کارکرد اما فردا باز قطع شد.چندین بار ریست و بعداز 20 دقیقه به تنظیمات اولیه برمی گشت و استخر شناسایی نمیشد…تااینکه کلا بعد از ریست کردن نام دستگاه کاملا عوض شد وتبدیل شده به s9 hiveon وباز هم کارنکرد لطفا راهنمایی کنید

 6. سلام.
  من میخوام دستگاه antminer s11 20.5th/s بگیرم.
  ولی بعضی سایتا که این دستگاهو ندارن میگن که این مدل مورد داره و خراب میشه؟؟
  درسته؟؟؟

 7. سلام
  دستگاه s9j هست چراغ کنار هش برد هنگام روشن کردن دستگاه روشن میشه ولی وقتی دستگاه به اینترنت متصل میشه چراغ خاموش میشه و توی استاتوس هم اطلاعات اون هش برد نیست…گاهی با تعویض کابل هش برد و چند بار خاموش روشن شدن دستگاه،هش برد درست میشه و بعد چند مدت دوباره همینطور میشه علت چی میتونه باشه
  ممنون.

 8. سلام دستگاهم s9j هست هیچ مشکلی نداشت یه روز خاموش بود دوباره که زدم به هیچ پولی وصل نمیشه صفحه ماینر استتوس خالیه تو قسمت headwear version هم هیچی ننوشته چندبار ریست کردم میشه راهنمایی بفرمایید

 9. سلام.
  دستگاه من S11 هست و امروز به یکباره miner status من چیزی نشون نمیده. دستگاه رو ریست کردم و همه ی تنظیمات رو از نو گذاشتم ولی تغییری نکرد.
  میشه یه راه حل بدین که باید چیکا کرد؟

 10. سلام
  من ماینر s11 دارم، یک بار خاموشش کردم، بعد که روشنش کردم دیگه تو قسمت ماینر استاتوس هیچی نزد و دیگه هش نکرد، چند بار ریستش کردم، باز درست نشد، خود سایت بیت مین گفته که فرمورشو اپگرید کنین، این کارو کردم، کلا دیگه یکسره شده، حتی قسمت overview/system هم خالی شده و هیجی نمایش نمیده. بیشتر از یک ساعت هم هست که ماینر الکی کار میکنه و دور فنش کم و زیاد میشه، چراغ استاتوسش هم کلا خاموشه

   1. سلام
    دقیقا من هم دو روزه همین مشکل رو تو دستگاه اس9 دارم .
    فرمودید استخر رو عوض کنیم : ممکنه بیشتر راهنمایی کنید ؟
    آدرس و تنظیمات استخرهای جدید رو از کجا پیدا کنیم ؟
    آدرس های فعلی من اینا هستن :
    stratum+tcp://stratum.antpool.com:3333
    stratum+tcp://stratum.antpool.com:443
    stratum+tcp://stratum.antpool.com:25

    ممنون از راهنماییتون

 11. سلام
  ماینرe9.2 دارم پس از یک الی دو روز کار هشریت صفر میشود پس از خاموش کردن وروشن مجدد هشریت معمولی دارد به نظر شما علت چیست

 12. سلام من 4 تا s9 دارم 3 تا j و یک i از دیروز 2 تا از j ها چراغ سبز نرمال چشمک زن هستن بعد که فن دور کند میشه تا گرم شن و دوباره دور تند میشه چراغ چشمک زن سبز ثابت میشه بعد از 4 دقیقه دوباره همین سیکل تکرار میشه و یه دونه دیگه از j ها چراغش قرمز چشمک زن میشه سپس قرمز ثابت میشه.میشه کمکم کنین خواهش میکنم ولی i هنوز درسته و روی antpool کار میکنه ولی هش ریت دیروزش پایین بوده و اینکه هیچ کدوم از ماینر ها به ip reporter ای پی نمیدن من ip هاشونو حفظ کردم

 13. با عرض سلام و خسته نباشید
  دستگاه s9j من هم مثل آقا امین تو قسمت ماینر استاتوس هیچی نزد و دیگه هش نکرد، چند بار ریستش کردم، باز درست نشد، خود سایت بیت مین گفته که فرمورشو اپگرید کنین، این کارو کردم، کلا دیگه یکسره شده، حتی قسمت overview/system هم خالی شده و هیجی نمایش نمیده!!! اکی با ip ایران مشکل پیدا شده ولی الان که آپگریت کردیم باز هم قسمت overview/system هم خالیه ، downgrade هم نمیشه ! که لااقل بیاد بالا یه استخر دیگه تعریف کنیم ، اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم.(با سوزن ریست کردم با نگه داشتن ip ریست کردم نشد که نشد)

 14. باسلام خدمت شما.دستگاه ماینربایدهمیشه فعال باشدیاگاهی هم بایدان راخاموش کرد-واینکه استفاده همزمان دوکامپیوترازاینترنت باعث افت هشت ریت دستگاه ماینرمیشوند؟
  باتشکراینترنت من 2گیگ میباشد

 15. با سلام یکی از ماینر های m3xمن امروز کلا چراغ سبز و قرمزش خاموش شده باد سرد میده فقط به مودم یا نت هم وصل نمیشه که ریست بزنم فقط یه جای مموری داره که طریقه کار باهاش رو بلد نیستم…کلا دستگاه از کار افتاده اگه میشه راهنماییم کنین ..ممنونم ازسایت خوبتون که جایی برا حل مشکل نردم دارین خدا حفظتون کنه

 16. کنترل برد رو انداختم رو دستگاه دیگه همون وضح بود کلا از کارد افتاده انگار تقسیم ولتاژ میکنه برا فن ها و غیره ولی نه ای پی میگیره نه چیزی فقط میزنی به برق باد سرد میده بالا هم گفتم چراغ الارم سبز و قرمز هم خاموشه محبت کنین راهنماییم کنین موندم والا…ممنونم بازم

 17. ممنون از ادمین عزیز ، بله اسخر تغییر کرد مشکل حل شد ، حالا یه سوالی پیش میاد آیا استخرهای استخراج از لحاظ میزان درآمد یا کمیسیونی که دریافت می کنند با هم تفاوت دارن یا خیر ، الان طبق آمار بلاک چین به ترتیب :
  1. btc
  2.antpool
  3.slush
  4.viabtc
  که الان btc , antpool مشکل دار شدن

 18. سلام من دستگاهم m3هست ودمای یکی از چیپ هاش صفره و هش ریتش از 7 بالاتر نمیره و چراغ قرمزش روشن میشه مشکل چیست ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

 19. سلام وقت بخیر

  مشکل antpool چیه که باعث غیرفعال شدن خودکار ورکر میشه؟
  آیا به علت تحریم هست یا مشکل فنی هست و درست میشه؟

  با تشکر

 20. سلام
  یکی از دستگاه s11 هام هشریتش اومده رو 16 17 ریستارت کردم فریمور عوض کردم هیچ‌مشکلی نیست ولی بازم‌پایین هست؟

  1. در قسمت ماینر استاتوس وضعیت چیپ ها را چک کنید، ممکن هست تعدادی از چیپ ها معیوب شده باشد.

 21. سلام دستگاههای من امروز کلا از استخر anypool خارج شدند و تو استخر دیگه هم نمیتونم وارد کنم دستگاههامو لطفا راهنماییم کنید

 22. سلام وقت بخیر دستگاه ebit e9.2 به ای پی دستگاه وارد نمیشه دکمه ریست رو هرچی نگه میدارم ریست نمیشه چجوری باید ریست کنم؟؟؟
  و اینکه 4 تا دستگاه از 2 روز پیش سرعت از 12 و 13 به 8 و 7 رسیده همه دستکاه ها با هم

 23. سلام من یکی از دستگاه هام این پیام رو در قسمت hardware میاره ممنون میشم راهنمایی کنید

  Socket connect failed: Connection refused

 24. سلام . من چند تا دستگاه ebang 9.2 دارم که همشون بعد از 30 ثانیه که روشن میکنی چراغ قرمز شروع میکنه به چشمک زدن و کلا نمیشه به دستگاه وصل شد و پبنگ هم unrechable میزنه . مشکل از چی میتونه باشه ؟

 25. سلام خسته نباشی من 3تا ماینر s9دارم ویکی e10هر چهار دستگاه تا چند روز قبل کار میکردن ولی خود به خود دیگه یه استخر وصل نمیشه به هر استخری که فکرش کنی وصل کردم ولی وصل نمیشه جدا از دستگاه خودم دوتا m3وصل کردم اوناهم وصل نشد میخوام بدونم مشکل از چیه ممنون میشم جوابم بدین

 26. سلام، دستگاه t9+ وقتی روشنش میکنم جفت ال ای دی های قرمز و سبز روشن میمونن و دستگاه آی پی هم ارسال نمیکنه ، ریست سخت افزاری هم جواب نمیده بنظرتون مشکل چیه ؟ ممنون از ادمین

 27. سلام من دستگاه ام تری ایکس دارم و وقتی فریمور تابستونی روش ریختم بعد ریستارت فن ها با صدای بلند مدام روشن هستن و چراغ های پشت دستگاه همه (سبز، قرمز، لن) روشن هستن و با خاموش و روشن کردن و ریست هیچ تغییری ایجاد نمیشه، آی پی هم نمیده، میشه راهنمایی کنید باید چکار کنم؟ امکان داره بایوس پریده باشه و چکار میشه کرد؟ من شهرستان لطفا راهنمایی کنید

 28. سلام.بنده دستگاه m3xاستوک گرفتم هش ریت اون خیلی پایین تر از حد نرمال هست. ریست کارخانه هم کردم ولی مشکل حل نشد.برخی از دوستان میگن مشکل از فریمور دستگاه هستش.نظر شما چیه؟اگه با آپدیت فریمور حل میشه لطفا لینک دانلود رو معرفی کنید.با تشکر از لطفتون.

 29. سلام من یه هش بردs9 گرفتم
  روز اول کار میکرد ولی دومین روز هشریت نداد هرچه قدر ریسیت کردمو روشن خاموش و فریمور زدم درست نشد.دستگاهو برداشتم بردم پیش همونی که خریده بودم .اونجا روشن کردیم فریمور زد باز شوروع کرد به هشریت دادن کاملا هم سالم.حتی چند بار هم ریسیت زدم اونجا مطمعا بشم درست کار میکنه .از اونجا که آوردم خونه باز همون آشو همون کاسه .هشریت نداد

 30. سلام دستگاه ام تری من یک دفعه هشریتش بعد از یک روز کار صفر میشه و از تنظیمات خارج میشه مشکلش چیه ممنون اگه پاسخ بدین

 31. سلام . من دستگاه s9i دارم چراغ سبز نرمالش روشن نمیشه و داخل انت پول بالا نمیاد چند بار ریستش کردم و اپدیتش کردم درست نشده . خواستم ببینم راه حلش چیه . با تشکر

   1. سلام
    یه دستگاه s9j دارم بعضی وقتا سه یا چهار روز یکبار دو تا از چراغ قرمز کارت ایسیک خاموش میشه بعد از خاموش کردن و دوباره روشن کردن مشکلش حل میشه و روشن میشن به نظرتون مشکل از کجا هست

 32. سلام من چندتا دستگاه e9.2 دارم و سه تا از دستگاهها به استخر وصل شدن و همه چیز به نظر درست میاد ولی هشریت دستگاها پایینه و چراغ قرمزشون همش چشمک میزنه ولی بعضی وقتها به مدت چند ثانیه خاموش میشه و دوباره شروع به چشمک زدن میکنن میشه لطف کنید و مشکل رو بفرمائید و یه سوال دیگه من یه مودم TL i60 هواوی دارم با سیم کارت ایرانسل میخواستم بدونم چندتا دستگاه میشه بهش وصل کرد و مشکل اینترنت پیش نیاد

  1. تو استاتوس چک بفرمایید.
   میتونه مشکل از هش برد باشه.
   با یک مودم چند صد دستگاه میتونید بزارید. مصرف زیادی نداره

 33. با عرض سلام. یکی از دستگاه های s11 بنده هش ریت پایینی داره و وقتی کانفیگ رو بررسی کردم دیدم از سه تا چیپ فقط دوتاش رو نشون می ده. می خواستم بدونم مشکل از چیه؟؟؟

 34. سلام
  من 3 تا m3x دارم تازه راه اندازی کردم
  بعد از این که آی پی دستگاه میاد داخل برنامه در قسمت استاتوس دِتکت رو که میزنم شروع نمیکنه به ماین کردن
  و توی قسمت استاتوس کلمه failed رو میزنه
  مشکل از چی میتونه باشه؟
  ممنون

   1. من دستگاه رو دانگرید کردم چون آپدیت نمیشد
    بعد که آپدیت 2018 رو ریختم بازم دتکت رو میزنم failed میزنه
    آدرس استخر ها رو هم چند بار عوض کردم
    آدرس یه نفر دیگه رو هم زدیم باز نشد
    اینترنتمم وصله
    بعد از آپدیت توی قسمت ower view رو که میزنم توی قسمت cg miner version زده ناشناخته
    این متن رو نوشته ( unknown(waiting cgminer to start)
    چند تا فایل مختلف هم گرفتم آپگرید کردم باز همون شکلیه
    مشکل از کجاست؟
    ممنون از راهنماییتون

 35. من 3 تا ماینر m3x استوک دارم
  راه اندازیه اولیه دارم انجام میدم
  بعد از اومدن آی پی هاشون داخل نرم افزار واتس ماینر، میرم تو بخش استاتوس دتکت رو که میزنم شروع نمیشه به ماین کردن ، و کلمه failed رو نمایش میده
  مشکل از چیه؟
  ممنون از راهنماییتون

 36. سلام توروخدا جواب منو بدید لطفا🙏
  دستگاه من s11 نوزده تراهش هستش
  روز اول که زدم به برق یک هشبرد کار نکرد برای تعمیر فرستادمش تهران و گفتن هشبرد یوخته و چون پول نداشتم تعمیر نکردم وقتی برگشت زدم به برق اما چراغ اتصال اینترنت دستگاه روشن نشد بعد دو ساعت تلاش یکبار وصل شد اما هر سه تا هشبرد کار میکردن و بعد از یک ساعت چراغ قرمز چشمک زن روشن شد و بعد از اون باز هم چراغ اتصال اینترنت روشن نمیشه ،دوتا دستگاه به غیر از این دارم و مشکل از مودمم نیست چک کردم لطفا اگه کسی میدونه مشکل دستگاهم چیه کمک کنه

  1. سلام
   فریم ور دستگاه را ریلود کنید.
   اگر هشبرد سالم هست،ممکن هست از کنترل برد یا پاورتون باشه

 37. با سلام من یک دستگاه s11 دارم از دو دو روز پیش دستگاه بعد از چند دقیقه کار کردن ارتباطش با استخر قطع می شه و دوباره وصل می شه وزمانی که قطعه چراغ سبز یکسره روشن و زمانی که وصله چراغ سبز چشمک زن می شه. یکی از هش ریت ها هم کامل کار نمی کنه بنظر شما مشکل از کجای کاره؟

  1. اینکه یکی از هشبرد ها کار نمیکنه، ممکن هست مشکل از هشبرد باشه.
   ولی قطع و وصل به استخر احتمالا از نت شما هست

 38. سلام ، من یه s9j دارم که تو استاوس هیچی نمیاد و تو سیستم هم هاردور ورژن خالیه و تو log هم نوشته crc error

 39. سلام توقسمت استاتوس تنظیمات دستگاه دمای chip temp 2 رو زده ۹۲ و ۱۴۶ و ۹۱
  دستگاهم s9 هستش و هش ریتشم بااینکه تواستاتوس زده ۱۳.۵تراهش ولی تواستخرماین نمیکنه به نظرتون مشکل ازدماهستش؟ اگه مشکل ازدمای بالاهستش بایدچکارکنم؟

 40. سلام
  من یه s15 دارم تقریبا هر دو روز یکبار دستگاه هش ریتش صفر میشه و غیر فعال میشه و بعد از چند دقیقه مجددا فعال میشه و نرمال میشه. ضمنا بعضی وقت ها هش ریت میانگین 24 ساعته از 28 بالاتر هست مثلا 28.8 هم میرسه.علت غیر فعال شدن و فعال شدن مجدددش چیه؟؟

 41. با سلام
  من میخوام دستگاهs11 یا b1plus بخرم
  از هر فروشگاهی پرسیدم هرکدومشون یکی از دستگاه هارو تعریف ویکی دیگرو بد گویی کردن
  حالا ماندم کدوم دستگاه و بخرم،کدوم دستگاه خرابیشون کمتره؟
  راستی کدوم استخر پول از همه بهتره؟
  F2poolچطوره؟؟
  پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

  1. سلام
   پیشنهاد ما دستگاه های بیت مین هست، هم کیفیت بالاتری دارن و هم قطعاتشون هست تو ایران.

 42. با سلام و تشکر از وقتی که میذارید برای پاسخگویی
  من چند دستگاه s9 دارم، یکی دمای دوتا هش برد بالای 80 میره و دور فن خیلی پایین تر از بقیه دستگاه ها هست حدود 3600 و تغییر نمیکنه، البته اولش که روشن میشه دور فن بالاست دلیلش چی هست؟
  یکی از دستگاه های دیگه هم محل اتصال فیش پاور و یکی از هش بردها(سه تا فیشش) سیاه شده ولی دستگاه سالم کار میکنه، بنظرتون مشکلش چی هست و فیشش کجا گیر میاد؟
  با تشکر فراوان

  1. سرعت فن ها به صورت اتوماتیک تنظیم میشه.
   سیاه شدن جای فیش به علت اتصالی هست. باید تعویض بشه.

 43. سلام
  من یک دستگاه s11 دارم الان دو روزه که هر کاری میکنم اصلا دستگاه چراغ سبزش روشن نمیشه و چراغ قرمز که مربوط به خطا هست یکسره روشنه چندین بار ریست کردم حتی فریمویر رو هم آپدیت کردم ولی مشکل حل نشد لطفا راهنمایی کنید

 44. با سلام،
  من قبلا دستگاه s9i دارم که با اسلش پول به راحتی و هیچ مشکلی کار میکردم. الان 2 تا دستگاه s9j خریدم ولی دستگاهها هی قطع و وصل میشد و دیگه کلا هش ریتش نزدیکه صفر شده.
  دستگاه هم جای گرمی نیست.
  میخواستم ببینم با آپدیت درست میشه و اینکه بهترین آپدیت کدام ورژن است؟

 45. با سلام من حدود 30 تا دستگاه m3دارم همشون یه ادرس استخر نایس هش روشون افتاده هر چه ریست میزنم یا ادرس استخرمو میدم باز استخر ک جدید افتاده روش ک نایس هش میاره تمام دستگاهام از کار افتاده کمکم کنین لطفا

 46. سلام من چندتا دستگاه whatsminer m3 دارم یکیشون داره کار میکنه ولی چراغ قرمزش روشنه و دوتا دیگشون چراغ قرمز چشمک میزنه! ولی هردو دارن گرما تولید میکنن! می خواستم ببینم مشکل چیه و اون دکمه ریست رو دستگاه دقیقا چی کار می کنه آیا تنظیمات دستگاه و استخر هم ریست میشه؟ چون خودم دستگاه ها رو کانفیگ نکردم، ممنون

 47. سلام دوبار درخواست کردم اگه ممکنه سوال منو جواب بدین لطفا
  یکی از هشبرد هام بعد از اینکه رفتم به حالت پاور سیو دیگه دیده نمیشه از حالت پاور سیو هم درآوردم باز نیومد بالا تو قسمت ایسیک استاتوس هم به جز 0 هیچ علامت دیگه ای نیست ریسیت هم کردم اتفاقی نیوفتاد.

 48. سلام ببخشید میشه کمکم کنید؟
  دستگاه s9 من دو سه روزی کار می‌کرد یه دفع هشش رفت وهمه چیز صفر شود مشکل از کجاست
  اینم بگم که چراغ هایه هش برد ها روشن و خاموش میشن

 49. با سلام و وقت بخیر.
  من تازه اس11 رو وصل کردم. ادرس استخر btc هم دادم و سیو کردم. ولی توی قسمت harware version تا مدت زیادی ام صبر کردم ولی خالی نشون میده کدش نمیاد. مشکل از چیه

 50. سلام
  دستگاه s9 دارم آپدیت نمیشه، همه ی ورژن های توی سایت بیت مین رو امتحان کردم ولی فایده نداره، مشکل چیه؟
  ممنون

 51. سلام یکی از m3 هام همه چیزش درسته و به استخر هم وصل شده و هش ریت هم خوبه ولی چراغ قرمزش همش چشمک میزنه چند بار هم ریست کردم ولی بازم درست نمیشه، میشه لطفا کمک کنید ممنون میشم

 52. سلام من دستگاه m1 دارم چراغ قرمزش خاموش نمیشه اما کارشا خوب انجام میده از نظر شما اشکال نداره دستگاه وصل باشه

 53. سلام من دستگاه m1 دارم چراغ قرمزش خاموش نمیشه اما کارشا خوب انجام میده از نظر شما اشکال نداره دستگاه وصل باشه مشکلی پیش نمیاد

 54. سلام روز بخیر در قسمت pool دو عدد اکتیو قسمت سومی
  pool3 dead زده ؟ از استخر btc استفاده میکنم
  در ضمن میشود از 3 تا استخر 2 تا به btc یکی به antpool وصل کرد؟

  1. یا استخر 3 را اشتباه زدید، یا دسترسی بهش نیست.
   بله میتونید برای هر استخر از 1 استخر جدا استفاده کنید.

 55. سلام من 4 تا s9j دارم یکیش کاملا سالمه او 3 تای دیگه وقتی وارد استخر میشه بعد یه کم کار کردن دستگاه از کار میفته ماینر استاوتوسمم هیچی نشون نمیده داخل استخر اسلش هم انداختم باز همین مشکل اومد هش برد ها هم چراغ قرمزشون روشنه ولی بعد یه کم کار کردن خاموش میشه و دستگاه از کار میفته کنترل برد ماینر سالمم انداختم تو ماینرایراد دار باز همین مشکل اومد و دستگاه خاموش شد و یکی از هش بردای ماینر ایراد دارم انداختم تو ماینر سالم ولی به خوبی دستگاه کار کرد پاورامم سالمه ممنون میشم راهنمایی کنین

 56. سلام من 4 تا s9j دارم یکیش کاملا سالمه او 3 تای دیگه وقتی وارد استخر میشه بعد یه کم کار کردن دستگاه از کار میفته ماینر استاوتوسمم هیچی نشون نمیده داخل استخر اسلش هم انداختم باز همین مشکل اومد هش برد ها هم چراغ قرمزشون روشنه ولی بعد یه کم کار کردن خاموش میشه و دستگاه از کار میفته کنترل برد دستگاه سالمم انداختم تو دستگاه ایراد دار استاتوس همه هش بردا درست بود دور فن هم درست بود باز همین مشکل اومد و دستگاه خاموش شد یکی از هش بردای ماینر ایراد دارم انداختم تو ماینر سالم به درستی کار کرد پاورامم سالمه ممنون میشم راهنمایی کنین

 57. سلام .من دستگاه sj9 دارم .4-5 روز اول درست کار می کردند.اما امروز صبح 2تاشون در صفحه استخرslushpool آف (off)شدن و مثلث قرمز رنگ مقابل workernameافتاده.یه 3-4 ساعت بعد یکیشون دوباره در استخر اوکی شد اما بعد 2-3 ساعت باز off شد.الانم هر 5 تاشون اونطوری شدن.
  البته وارد ای پی دستگاه میشم دما رو نشون میده و هش ریت هم داره.
  علت چی میتونه باشه
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

 58. با عرض سلام و خسته نباشی
  میخواستم بدونم دمای داخلی دستگاه b1plusباید تا چه حدی نرماله ؟
  از داخل تنظیماتش نگاه میکنم دمای برد دستگاه 72c هستش آیا زیاده یا نرماله؟
  دمای نرمال چقدره؟
  پیشاپیش ممنون از راهنماییهاتون

 59. با سلام و خسته نباشید.من 3 تا m3x دارم تا 2 هفته پیش میانگین دستگاه هام روی 11.5 بود تا اینکه از حدود 10 روز پیش دستگاه شماره 3 من میانگینش اومد رو 8 الان 2 روز هست دستگاه 2 من میانگینش اومد رو 8.میخواستم علتش را بدونم.در ضمن به btc هم وصل میشم؟؟ممکنه مشکل از firmeware باشه؟

  1. سلام
   اگر روی 8 اومده احتمالا یکی از هشبرد ها مشکل پیدا کرده. اتصالات هشبرد ها را بررسی نمایید

 60. سلام
  ماینر e9.2
  چراغ هاش خاموش شده و فن هاش کار میکنه و علائم نداره
  ممکن هست psu سوخته باشه؟
  تعمیر میشه ؟
  باید چه کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 61. سلام
  در خصوص سوال دوستمون مال منم تا75 میره بالا به دستگاه اسیبی میرسونه یانه
  دمای استاندارد دستگاه چه مقدار ؟
  مدل دستگاه b1plus هستش

 62. با عرض سلام و ادب و احترام
  در استخرf2poolلطفا راهنمایی بدید که چطور در قسمت payouts setting باید اطلاعات وارد کنم

  در قسمت Add BTC account در قسمت اول که
  Add BTC addresse میخواد

  در قسمت Address Source Description (Optional)
  در هر قسمت چه مقدار و یا آدرسی باید وارد بشه
  آدرس کیف پول رو در کدام قسمت باید وارد کنم.
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. با سلام
   Add BTC account : آدرس کیف پول را وارد کنید
   Address Source Description : توضیح جهت واریز (اختیاری یم باشد این فیلد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *