راهنمای خرید ماینر

برای بدست آوردن ارزهای دیجیتال مانند بیتکوین و اتریوم و بیت کوین کش 2 راه کلی وجود دارد:

1 -خرید ارزهای دیجیتال 2 -استخراج ارزهای دیجیتال

استخراج یا ماینینگ ارزهای دیجیتال نیازمند وجود سخت افزار هایی قدرتمند می باشد که به آنها اصطلاحا ماینر یا اسیک گفته می شود، در این آموزش راهنمای خرید ماینر مناسب را آموزش خواهیم داد.

بحث راهمنای خرید ماینر مناسب چند محور کلی را شامل میشود که این یعنی شما برای خرید ماینر مناسب قبل از هر چیز باید سوالات اساسی مربوط یه آن را پاسخ دهید.

1 – بودجه شما برای خرید ماینر چقدر است ؟

برای ورود به مبحث ماینینگ بودجه شما بسیار مهم می باشد، برای شروع، هر فعالیت اقتصادی نیازمند یک سرمایه گذاری اولیه است که یک نقطه سر به سر دارد یعنی اگر کمتر از آن خرج نمایید سود که ندارد هیچ ضرر هم دارد. با توجه به بودجه خود می توانید تعداد و نوع دستگاه های ماینر را انتخاب و پا به دنیای ارزهای دیجیتال بگذارید. دستگاهی را انتخاب کنید که بهترین بازده را از نظر انرژی و بازگشت سرمایه داشته باشد.

2 – کدام ارز را می خواهید استخراج نمایید ؟

دانستن این نکته بسیار بسیار مهم است حتی مهم تر از سوال اول چون هر ارزی بر اساس الگوریتم خاص خود کار می کند و هر الگوریتم دستگاه ماینینگ خاص خود را دارد، برای مثال الگوریتم استخراج بیت کوین SHA-256 و الگوریتم استخراج اتریوم Ethash می باشد.

حال این سوال پیش می آید که چگونه باید ارز مورد نظر برای ماینینگ را انتخاب نماییم ؟

جواب به این سوال کمی پیچیده است و فاکتور های خاص خود و همچنین علاقه و آینده پژوهی فرد در آن دخیل است. برای تصمیم گیری در مورد ارز انتخابی باید ابتدا نسبت به آن ارز شناخت کافی پیدا کنید، یعنی نمودارهای قیمت، پتانسیل ها و آینده آن ارز را بررسی و در نظر بگیرید. برای شروع ماینینگ سعی کنید ارزهای معتبر و شاخص را انتخاب نمایید.

3 – هر دستگاه ماینر روزانه چقدر ارز استخراج میکند ؟

یکی از مهمترین نکات در خرید دستگاه ماینر که باید به آن توجه کرد این است که قبل از خرید، یک محاسبه دقیق از میزان استخراج روزانه داشته باشید. برای این مسأله چندین پارامتر را باید در نظر بگیرید.

1 – میزان حداکثر هش دستگاه ماینر
2 – مقدار سختی شبکه هر ارز
3 – میزان مصرف برق دستگاه ماینر
4 – کارمزد استخر مد نظر برای استخراج

برای محاسبه درآمد دستگاه های ماینر بیتکوین می توانید از ماشین حساب استخراج ارزهای دیجیتال استفاده نمایید.

4 – برق و فضای مناسب برای ماینینگ

برق و فضای مناسب برای راه اندازی فارم استخراج یکی از مهمترین فاکتورها در تصمیم گیری شما خواهد بود. قبل از خرید ماینر باید ببینید تجهیزات برق و کنتور مورد استفاده شما تا چه تعداد ماینر را پاسخ گو خواهد بود. همچنین بررسی کنید دستگاه مورد نظر شما برای استخراج ارز مورد نظر شما چه میزان برق مصرف خواهد کرد. برخی دستگاه ها مصرف برق بسیار بالا و بازدهی پایینی دارند، سعی کنید از خرید این ماینر ها پرهیز کنید. برای این کار باید مشخصات ماینر و پاور دستگاه مورد نظر را بررسی و با تجهیزات برقی خود مطابقت دهید. توجه کنید مصرف برق دستکاه های ماینر بسیار زیاد می باشد.

همچنین در مورد فضای نگهداری باید فضای مناسب را انتخاب نمایید که از نظر دمای محیط و کنترل دمای دستگاه ها با مشکل مواجه نشوید. دستگاه های ماینر گرما و صدای زیادی تولید می کنند. همچنین برای طول عمر و کارایی بیشتر دستگاه، محیط باید تمیز و خالی از گرد و غبار باشد.

5 – اینترنت مورد نیاز برای ماینینیگ

ماینر ها برای اتصال به استخرهای استخراج نیاز به اتصال اینترنت دارند، البته نیاز به اینترنت با سرعت خیلی زیاد نیست، ولی اینترنت شما باید پایدار باشد.

بهترین ماینر بیت کوین

بهترین و مقرون به صرفه ترین ماینر تا تاریخ نگارش این مقاله دستگاه انت ماینر S9J از شرکت بیت مین می باشد. این ماینر دارای قدرت پردازش 14.5 ترا هش و مصرف برق 1350 وات می باشد. قیمت مناسب به نسبت درآمد این ماینر باعث استقبال بسیار بالا از این ماینر شده است.

برای خرید ماینر S9J اینجا کلیک کنید.