تراکنش‌های بیت کوین چگونه انجام می‌شوند ؟

تراکنش در بیت کوین به چه شکل است؟

اگر علی چند بیت کوین به محمد بفرستد، این تراکنش سه قطعه اطلاعات خواهد داشت:

1 – یک قسمت ورودی این رکورد، آدرس بیت کوین علی است که برای انتقال از آن استفاده می کند.
2 – یک قسمت مقداراست. این مقدار بیت کوین هایی است که علی به محمد فرستاده است.
3 – قسمت خروجی آدرس بیت کوین محمد است.

چگونه بیت کوین ارسال کنیم؟

برای ارسال بیت کوین،  به دو چیز  نیاز دارید: آدرس بیت کوین و رمز عبور برای ورود به کیف پول. آدرس بیت کوین به طور تصادفی تولید می شود و به سادگی یک دنباله از حروف و اعداد است. آدرس بیت کوین مانند شماره حساب بانکی شما نیازی به محافظت ندارد و آن را میتوانید به دیگران بدهید. اما رمز کیف پول شما باید خیلی محرمانه بماند. هنگامی که آلیس می خواهد بیت کوین ها را به باب بفرستد با وارد کردن آدرس بیت کوین باب آن را به شبکه بیت کوین می‌فرستد و سپس باید حدود ۱۰ دقیقه منتظر بماند تا تراکنش توسط استخراج کنندگان تایید شود و در بلاک چین ثبت شود.

آیا تراکنش ها کارمزد دارند؟

گاهی اوقات، ولی نه همیشه.

کامزد تراکنش ها با استفاده از عوامل مختلف محاسبه می شود. برخی از کیف پول‌های آنلاین به شما اجازه می دهد کارمزد تراکنش را خودتان مشخص کنید. هر چه مقدار کارمزدی که مشخص می کنید بیشتر باشد، تراکنش شما زود تر تایید می شود. اما مطمئن باشید حتی بیشترین کامزد برای انتقال بیت کوین،از کارمزد سیستم هایی مثل پی پال و … کمتر است..

آیا تراکنش ها رسید دارند؟

رسید معمولا در بیت کوین کاربرد ندارد اما صرافی‌ها و کیف پول‌های آنلاین بعد از انتقال به شما نوعی رسید برای اثبات پرداخت می‌دهند.

آیا می شود بخشی از یک بیت کوین را ارسال کرد؟

بیت کوین ها قابلیت تقسیم شدن دارند. به دلیل قیمت بالای یک بیت کوین. معمولا از میلی بیت کوین استفاده می شود (هر بیت کوین مساوی است با ۱۰۰۰ میلی بیت کوین) . کوچکترین واحد بیت کوین ساتوشی است که هر بیت کوین برابر با ۱۰۰ میلیون ساتوشی است.

حداقل مقدار قابل ارسال در بیت کوین ۵۴۳۰ ساتوشی است.