چرا الان بهترین زمان خرید ماینر در ایران است؟

بهترین زمان خرید ماینر چه زمانیست ؟

مشاوره : درآمد دستگاه های ماینر در زمان پایین آمدن قیمت ارزهای دیجیتال (وضیعت فعلی بیتکوین )و بهترین زمان خرید دستگاه های ماینر : (سوال بیشتر عزیزان و سرمایه گذارها در این چند روز)

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که چرا پایین بودن قیمت بیتکوین به نفع ماینر ها میباشد ؟

با پایین بودن قیمت بیتکوین اکثر افراد مقدار درامد به دلار حال حاضر را مد نظر قرار میدهند در صورتی که هر چقدر قیمت بیتکوین کاهش پیدا کند، سختی شبکه کاهش پیدا میکند در نتیجه خروجی و مقدار ماین روانه کوین شما بیشتر میشود .پس در عمل شما مقدار بیشتری بیتکوین ماین میکنید نسبت به زمانی که قیمت بیتکوین بالا هست .
و از طرف دیگر قیمت بیتکوین دائما در حال نوسان هست و هیچ قیمتی از بیتکوین پایدار نخواهد بود و اگر الان قیمت بیتکوین زیر 5000 دلار هست فقط برای مدتی میباشد(حدود 9 ماه پیش هم به 4000 دلار رسید) و باز به قیمت های بالا میرسد همانطور که در قیمت های بالا هم باشد باز به قیمت های پایین خواهد رسید و دائما این نوسان تکرار می شود و باید توجه داشت که این نوسانات در بازه های یک الی دوساله همیشه روند صعودی داشتند .

پس شما در قیمت پایین بیتکوین و دیگر ارز ها مقدار ماین بیشتری بدست میاورید حال این درامد را در زمان هایی که قیمت ارزها بالا میباشد ، نقد و تبدیل میکنید و بدین ترتیب درامد شما از نظر دلاری خیلی بیشتر از زمان نرمال میشود. در نتیجه درامد شما به کوین است و روزانه به کیف پولتان واریز میشود و به صورت کوین ذخیره میگردد و در زمان های نرمال و صعودی میتوانید تبدیل به دلار یا تومان کنید و بیت کوین خود را بفروشید.

چرا با پایین امادن قیمت بیتکوین و دیگر ارزها سختی شبکه کاهش پیدا میکند و مقدار کوین ماین شده بیشتر میشود ؟

به دلیل اینکه شبکه و انتقال و دادستد بیتکوین و دیگر ارزهای قابل ماین به ماینر ها بستگی دارد و اگر با کاهش قیمت بیتکوین، سختی شبکه کاهش پیدا نکند و درامد کلی خیلی کم شود و دیگر ماینینگ نسبت به هزینه برقش صرفه نداشته باشد، فارم های بزرگ که در خارج از ایران هست(هزینه برق تمامی کشور ها نسبت به ایران خییلی بیشتر میباشد ) عملا فارم های خود را خاموش میکنند، در نتیجه شبکه و داد ستد بیتکوین به مشکل میخورد در نتیجه این کاهش سختی شبکه به این دلیل میباشد که این اتفاق نیافتند.

حال بهترین زمان خرید دستگاه ماینر و سرمایه گذاری در بیت کوین را بررسی میکنیم :
بهترین زمان خرید دستگاه های ماینر زمانی هست که بیتکوین در قیمت های پایین بسر میبرد و در این زمان به خاطر پایین بودن قیمت بیتکوین و دیگر کوین ها ، قیمت دستگاه ها توسط شرکت های سازنده کاهش میابد پس بهترین زمان خرید در این شرایط میباشد.

نتیجه گیری کلی : در بحث ماینینگ شما باید دید بلند مدت نسبت به درامد خود داشته باشید و کوتاه مدت نگاه نکنید. برای فارمر های ایران که دید بلند مدت دارند بهترین شرایط این هست که برای مدتی قیمت بیتکوین زیر 4000 دلار باقی بماند دراین صورت سختی شبکه به شدت کاهش میابد چون با توجه به قیمت برق در دیگر کشور ها عملا ماینینگ برای انها به صرفه نیست ولی در ایران با توجه به قیمت برق باز هم صرفه اقتصادی دارد.